Kostel sv. Jiljí v Pavlovicích u Přerova

Vkusné a nenásilné osvětlení kostela sv. Jiljí na profesionální úrovni. Možnost volby scénických režimů pomocí bezdrátové regulace.

Počet světelných bodů: 26
Datum realizace: 12/2014
Nainstalovaný příkon: 1,4 kW

Scénické nasvětlení kostela sv. Jiljí v Pavlovicích, případně jiného historického nebo architektonicky významného objektu vyžaduje, podle našeho názoru, citlivý a profesionální přistup k projektování. Zúročili jsme zkušenosti, získané při různých projektech a zodpovedně přistoupili k projektovému návrhu. Použili jsme svítidla TIGRIS a PANTHER, u kterých jsme upravili montážní příslušenství na míru danému prostoru a orientaci. Návrh této světelné soustavy v programu Dialux a vymodelování celého prostoru byl samozřejmostí.

Výsledný efekt osvětlení tvoří, společně s bezdrátovou regulací DALI, ucelený a funkční celek, ve kterém je možné ovládat a stmívat jednotlivé skupiny svítidel. Do jednotlivých skupin svítidel patří zejména přimé osvětlení hlavního oltáře, přímé osvětlení kostelní lodi, přímé osvětlení oltáře a nepřímé osvětlení hlavní klenby. Kompaktní velikost svítidel nepůsobí rušivě a scénické osvětlení podtrhuje mystickou atmosféru kostela.

 

Zpět

Modul: Realizace