Základní škola Komenského, Nový Jičín

Základní škola Komenského, Nový Jičín

Úsporná přisazená LED svítidla jsou velmi vhodnou alternativou i pro učebny a školní zařízení. Dlouhá životnost a renomované komponenty umožňují dlouhodobý a bezúdržbový provoz.

Počet světelných bodů: 144 (I. etapa), 130 (II. etapa), 58 (III. etapa), 86 (IV. etapa)
Datum realizace: 07/2015 (I. etapa), 07/2016 (II. etapa), 07/2017 (III. etapa), 07/2018 (IV. etapa)
Nainstalovaný příkon: 5,3 kW

LED svítidla jsou velmi vhodnou alternativou mimo jiné také pro školy či univerzity. Základní škola Komenského v Novém Jičíně se dlouhodobě specializuje na sportovní třídy zaměřené např. na volejbal, fotbal a basketbal.

Základní škola byla otevřena již v roce 1984. O letních prázdninách 2015 došlo k rekonstrukci 2. podlaží, kde je od té doby pro osvětlení učeben i chodeb použito úsporné LED osvětlení, svítidla ONCA S a SERVAL. Výměnou svítidel bylo nahrazeno původní nedostatečné osvětlení. Průměrná úroveň osvětlení je nyní v učebnách 430 lx. Svítidlo ONCA S i přes kompaktní rozměry dokáže nahradit např. zářivkové svítidlo 3x36W, přičemž stále nedochází k nepříjemnému oslnění.

O další úsporu se starají inteligentní čidla, která svítidla plynule stmívají dle venkovního příspěvku denního světla. Rozeznávají, která svítidla jsou blíž k oknu a tedy je možné je stmívat více, a která svítidla jsou dále od okna. Tato čidla jsou instalována jak v učebnách tak také na chodbách.

Kvalitní evropské komponenty spolu s renomovanými čipy Samsung a inteligentními čidly jsou nejlepším předpokladem toho, že svítidla budou dlouhodobě spolehlivě sloužit.

Zpět

Modul: Realizace