DODÁVÁME ZDRAVÉ OSVĚTLENÍ PRO ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ

07/09/2023

Světlo je jedním z klíčových prvků, který přímo ovlivňuje biologické funkce organismu a člověk je na světlu závislý stejně jako na vzduchu nebo potravě. Nejpřirozenější je pro člověka především působení přirozeného denního světla, které na něj působí svou dynamickou proměnlivostí, a to nejen množstvím světla, ale i spektrálním složením.

V dnešní době však trávíme většinu svého času uvnitř budov a proto je kvalita umělého světla v interiérech klíčová. Při navrhování osvětlení školských zařízení proto přistupujeme ke každému prostoru individuálně, aby bylo světlo pro člověka co nejpřirozenější a podporovalo účel daného prostoru. Níže je několik příkladů realizací z poslední doby. 

Základní škola a Mateřská škola Bílovec, Komenského 701/3 bude mít učebny osvětlené pomocí nové generace plnospektrálních svítidel OCELOT povzbuzující kognitivní funkce s vyváženým spektrálním složením a zvýšeným podílem azurové modré s biologickými účinky nejblíže přirozenému slunečnímu svitu. I přes použitou teplotu chromatičnosti 4 000 K svítidla mají index barevného podání CRI větší než 99. Světlo s plným spektrem podporuje kognitivní systém v mozku. Především bdělost, myšlení, koncentraci a paměťové funkce.

MŠ Lipník nad Bečvou, Na Zelince 1185 má například třídy osazeny svítidly SURICATA GR se speciální teplotu chromatičnosti na úrovni 3 500 K, což odpovídá mezistupni mezi teplou a neutrální bílou. Nainstalované osvětlení působí relaxačně, útulně a navozuje pohodu, což je pro hernu ideální. I samotné sluneční záření přechází z teplých odstínů při východu slunce, kdy je nedostatek denního světla a je potřeba ve třídách svítit. V dětských ložnicích je naopak použito světlo s teplotou chromatičnosti do 3 000 K.

Základní škola Lipník nad Bečvou, ulice Osecká 315 má tělocvičnu vybavenou svítidly LEON s mřížkou proti oslnění a zároveň odolnými proti nárazu míčem. Svítidla jsou zde nastavena na teplotou chromatičnosti 4 000 K, takovéto světlo je barevně neutrální, působí jako denní světlo a hodí se všude tam, kde je potřeba být aktivní. Pro odborné učebny jsou použity svítidla OCELOT s teplotou chromatičnosti 5 000 K pro ještě vyšší bdělost a koncentraci lidského mozku. Rovněž doporučujeme vyšší intenzity nasvětlovat vyšší teplotou chromatičnosti. Pro maximální úsporu elektrické energie jsou pak všechny chodby ve škole vybaveny chytrými světly s funkcí koridor. 

Domov mládeže Střední lesnické školy Hranice na ulici Jungmannova a Teplická, má nově na pokojích moderní a úsporná LED svítidla OCELOT v úpravě Wide s teplotou chromatičnosti na úrovni 2 700 K, která vytváří studentům příjemné teplé světlo jako při východu nebo západu slunce. Chodby internátu jsou pak vybaveny chytrými světly s funkcí koridor, které významně šetří elektrickou energii a zároveň prodlužují životnost celé světelné soustavy.   

Rádi vám navrhneme moderní a úsporné osvětlení na míru s vysokou přidanou hodnotou. Osvětlíme jakékoliv prostory, tak nás kontaktujte. Rádi vás přesvědčíme, že rozumíme světlu.  


DODÁVÁME ZDRAVÉ OSVĚTLENÍ PRO ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ
Novinky - výpis všech