Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě. Tiskárna, která vznikla v roce 1994 ročně vyrobí přes 23 milionů knih i jiných titulů a 80 % produkce jde do zahraničí. Investicemi do nejvýkonnějších tiskařských a knihařských strojů si tiskárna drží vedoucí pozici nejen v České republice, ale také v Evropě. Kompletní výrobní cyklus probíhá pod jednou střechou ve výrobním režimu 24 hodin 7 dnů v týdnu, což současně s potřebou kvalitních světelných podmínek při tiskařské výrobě přináší požadavky na velmi kvalitní osvětlení celého provozu.

V roce 2016 prošly prostory výrobní haly rekonstrukcí osvětlení, během které byla původní zářivková svítidla 2x36 W nahrazena moderními LED svítidly z produkce naší společnosti. Pro tento světelný projekt jsme navrhli prachotěsná svítidla MANUL 150 6k2 840, která přinesla nejen významnou úsporu elektrické energie, ale zároveň se navýšila osvětlenost prostředí.

V rámci druhé etapy projektu jsme dodali osvětlení i pro novou výrobní halu společnosti FINIDR s.r.o., která byla osazena opět prachotěsnými svítidly MANUL, tentokrát ve variantě MANUL 150 8k0 840, která i přes vysoký světelný tok disponují výbornou životností, měrným výkonem a velmi dobrým indexem barevného podání, který je pro prostory tiskárny velmi důležitý. Současně s vynikajícími technickými parametry svítidla MANUL 150 8k0 840 přinášejí nízké náklady na provoz a tím významnou úsporu elektrické energie.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace