Art & Design Miura je luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází asi 5 km od centra Čeladné v Beskydech. Hotel vypadá jako vesmírná loď ze souhvězdí MIURA, která zde právě přistála. Otevřen byl v roce 2011 a nabízí moderní ubytování, skvělou restauraci, golfové kurty přímo u hotelu, SPA a mnoho dalšího.  

Autorem celého konceptu je architektonické studio LABOR13. Tento jedinečný hotelový koncept nabízí nečekané spojení designu, umění, SPA, golfu a přírody v srdci Beskyd. Na projektu se podílely také další osobnosti ze světa designu.

Umění a design jsou v hotelu přítomny na každém kroku. Celý hotel je v podstatě jedna velká umělecká galerie. V baru najdete obrazy od Andyho Warhola, tvorbu Damiena Hirsta pak zase v restauraci a další obrazy, plastiky nebo sochy jsou všude v hotelu a jeho okolí. Legendární je například rodinka pěti velkých kovových soch „krychloidů“ v okolí hotelu od Výtvarníka Davida Černého.

Díky dlouhodobé spolupráci s elektromontážní firmou, kdy jsme se podíleli na opravě osvětlení pod stropem z Barrisolu ve SPA, jsme v roce 2021 byli osloveni znovu jako koordinátoři pro nově navrženou scénickou regulaci osvětlení a světelně technický návrh při kompletní rekonstrukci restaurace. Samozřejmostí byla neustálá technická podpora při realizaci. Dominantou restaurace jsou zavěšená svítidla Brokis z ručně foukaného skla, vyráběné v České republice, což je naši filozofii velmi blízké. Dostali jsme příležitost k návrhu a realizaci osvětlení nik a baru. Zvolili jsme decentní liniové osvětlení s vysokým barevným podáním > 90 a teplotou chromatičnosti menší než 3000 K, pro zvýraznění estetického dojmu z vystavených uměleckých děl. Zvolili jsme kompletně černé svítidlo se speciálním černým difuzorem, který zcela splývá s okolním stropem. Tato svítidla fungují i jako orientační a svítí po celou noc.

Osvětlení celé restaurace je naladěno velmi citlivě a jednotlivé scény nastaveny v reálném provozu s architekty i investorem. Restaurace hotelu Miura tak získala maximální vizuální efekt s minimálním příkonem elektrické energie. Světelná soustava se ovládá tlačítky u rozváděče, popřípadě na tabletu pomocí vytvořeného regulačního systému a vizualizace na míru. 

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace