Sportcentrum Holešov je sportovně relaxační centrum v Holešově, které svým zákazníkům nabízí plavecký bazén 25 m, tobogán o délce 44 m, dětský bazének, SPA vířivku, nebo relaxaci ve finské sauně. Dále se zde nachází solárium, posilovna, indorcycling, squash centrum nebo sportovní hala. 

Projekt modernizace osvětlení místního plaveckého bazénu při rozsáhlé rekonstrukci v roce 2022. Krytý bazén je vystavěn v moderním stylu  a vodní plocha i její okolí jsou osvětleny pomocí soustavy 14 kusů svítidel GULO nové generace ve velikosti L. Tato svítidla mají vysoký měrný výkon, dvojitou antikorozní ochranu a dlouhou životnost. Zákazníkovi byl zpracován projekt osvětlení ve dvou variantách: přímé a nepřímé osvětlení prostoru. Nakonec došlo k volbě nepřímého osvětlení vodní plochy a její okolí odrazem ze stropu, které plní normativní požadavky na průměrnou hladinu 300 lx s teplotou chromatičnosti 4 000 K a návštěvníkům bazénu poskytuje skvělou zrakovou pohodu. Varianta nepřímého osvětlení je energeticky náročnější ale poskytuje velmi příjemné a měkké světlo bez zbytečného oslnění. 

Na obrázcích níže vidíte výpočet a projektové zpracování osvětlení interiéru v programu DIALux a následně výslednou realizaci na fotografii. Krytý bazén v Holešově má nyní moderní a úspornou světelnou soustavou s životností přesahující 100 000 hodin.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace