Continental Barum s.r.o. je výrobce gumových pneumatik se sídlem v Otrokovicích na Zlínsku. Společnost ročně vyrobí okolo 20 milionů pneumatik a v současnosti je to největší pneumatikárna v Evropě. Od roku 1992 je společnost součástí německého koncernu Continental AG, výrobce osobních, nákladních a industriálních pneumatik značek Continental, Barum, Semperit, Uniroyal, Matador, General Tire a dalších. 

V rozsáhlém areálu společnosti se nachází několik set metrů chodbových prostor a koridorů. Hlavní budova, která prezentuje firemní identitu společnosti prošla rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž součástí byla i výměna starších zářivkových těles, které vyžadovalo častý a složitý servis a jejichž provoz byl navíc neekonomický. Pro rekonstrukci osvětlení jsme vyrobili a dodali 140 kusů moderních LED liniových svítidel KARAKAL z eloxovaného hliníku s velmi vysokým měrným výkonem (přes 150 lm/W), která jsme upravili na přání investora na přesnou velikost montážních otvorů v sádrokartonovém podhledu. Svítidla jsou naistalována ve vstupní hale a také na chodbách na poschodí. Svítidla KARAKAL zde svítí v dlouhých efektních liniích, souzní s vybavením interiérů a stavebních materiálů a dodávají celému prostoru nadčasový high-tech vzhled.   

Výměnou osvětlení došlo ke zvýšení osvětlenosti prostoru a zvýšení estetické hodnoty celého interiéru vytvořenou souvislou svítící linií, která není přerušena paticemi zářivek. Provozovateli se snížila spotřeba elektrické energie přibližně o 40 % s životností světelné soustavy převyšující 100 000 hodin.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace