Cembrit a.s. - Výrobní a skladovací hala, Šumperk

Více než 360 světelných bodů v provedení LED jsme realizovali v září 2014. Klientovi jsme ušetřili více než 75% el. energie.

Počet světelných bodů: 367
Datum realizace: 09/2015
Nainstalovaný příkon: 64,9 kW

Cembrit je největším výrobcem vláknocementové střešní krytiny ve střední Evropě. Původní světelná soustava - tvořena výbojkovými svítidly - byla nahrazena našimi LED svítidly TIGRIS s čipy CREE a elektronikou TRIDONIC. Svítidla jsou speciálně upravena pro náročný provoz ve výrobní hale.

Svítidla disponují konstantním světelným tokem po celou dobu jejich životnosti a včetně regulačního systému přináší až 70% úspor el. energie. Současně se však výrazně navýšila potřebná intenzita osvětlení a světelná soustava tak plní platnou normu ČSN EN 12464-1: Světlo a osvětlení.

Špičkové renomované čipy CREE a elektronika TRIDONIC podporují vysokou spolehlivost a dlouhou životnost svítidla. S ohledem na náročné požadavky investora a k prašnosti prostředí bylo zodpovědně přistoupeno i k teplotnímu managementu svítidla.

Svítidlo TIGRIS se snadno montuje pomocí třmenu. I přes kompaktní rozměry a vysoké výkony disponuje velkou plochou vyzařovaného světla a tím splňuje požadavky na oslnění i při náročných aplikacích. Možnost výběru optického systému pro optimální distribuci paprsků je od 15° až po 98°.

Zpět

Modul: Realizace