V první fázi rekonstrukce Gymnázia Kroměříž, jsme použili LED svítidla do tělocvičny, spojovacích koridorů a pomocných prostor. Z důvodu úspory finančních nákladů byly učebny vybaveny zářivkovými svítidly. Ty však nejsou vhodná do prostor s častým spínáním, protože jeho vlivem dochází ke znatelnému snížení doby života zdroje.

V šatnách jsou instalovány liniová svítidla z eloxovaného hliníkového profilu SURICATA, která jsou spínána pohybovým čidlem. Díky široké světelné distribuci přes opálový difuzor svítidla velmi dobře poskytují i horizontální osvětlenost prostorů. Sociální zázemí je osazeno svítidly LYNX 1, která jsou rovněž spínána pohybovým čidlem. Celý systém je dostatečně robustní a je eliminováno zbytečné svícení v prostorách bez přítomnosti pohybu. V tělocvičně jsme instalovali špičková modulární svítidla TIGRIS, která mají díky velmi kvalitním komponentům životnost až 100 000 hodin s minimálním poklesem světelného toku. Pro protor chodeb je použito svítidlo OCELOT.

Vzhledem ke spokojenosti s fungováním našich svítidel, instalovaných v I. etapě rekonstrukce osvětlení na Gymnáziu Kroměříž, jsme zadavatelem byli osloveni i pro dodání našich produktů pro II. etapu. V této druhé fázi byla dokončena výměna osvětlení ve druhém a třetím patře budovy, kam byla do chodbových prostor instalována svítidla OCELOT. Liniové LED svítidlo dosahuje výborných technických parametrů, současně s minimálními požadavky na údržbu, a dlouhou životností. Schodiště byla osazena svítidly RATUFA a slavnostní aula školy pak designovými svítidly LYNX 5, která jsou velmi vhodná do esteticky náročných prostor.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace