Společnost Den Braven je přední světový producent tmelů, silikonů, polyuretanových montážních pěn a další stavební chemie.

Skladová hala společnosti Den Braven je osazena LED svítidly TIGRIS poslední generace, která používají nejkvalitnější komponenty (napáječe Tridonic, LED čipy CREE).

Nasvětlení regálových uliček je realizováno speciální optikou pro regálové uličky, která optimálně osvětluje i zboží v regále a zabezpečuje tak i požadovanou vertikální osvětlenost. Samořejmostí je splnění požadavku na osvětlenost podlahy v regálové uličce.

Svítidla jsou řízená kombinovanými čidly, jenž zajišťují stmívání dle denního světla a zároveň hlídají přítomnost osob v detekční zóně. Světelná soustava je rozdělena do několik skupin a pro každou skupinu svítidel je určeno jedno či více čidel, dle velikosti skupiny. V praxi to funguje tak, že jakmile čidlo zaznamená pohyb, svítidla se rozsvítí, když pohyb ustane, výkon svítidel se po určené době (Den Braven 1 MINUTA) sníží na 5 – 20 % původního výkonu (tento parametr je možné nastavit – Den Braven 20%) a takto svítí trvale, případně je možno je po určité době osvětlení úplně vypnout. Toto je velmi praktické např. v regálových uličkách.

Čidlo navíc kontroluje množství denního světla, dopadajícího na podlahu, a při detekci pohybu nemusí rozsvěcovat svítidla na 100 %, ale jen na takový výkon, aby na podlaze bylo požadovaných 250 lx (Den Braven). Pokud je denního světla na podlaze dostatek, svítidla zůstávají vypnutá úplně, i když se pod nimi pohybují pracovníci.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace