Obec Býškovice se rozprostírá asi 9 km od Bystřice pod Hostýnem a 12 km od Hranic na Moravě a žije zde asi 400 obyvatel. První písemná zmínka pochází z roku 1372. Obec se nalézá na prehistorickém sídlišti nedaleko od „jantarové obchodní stezky“. V každé malé vesnici je společenský dům důležitým místem kulturního dění. Jeho návrh by měl mít nadčasový a dlouhodobý charakter, obyvatelé by se v něm měli cítit příjemně a celý prostor tak přinášet radost i relaxaci.

Osvětlení místního kulturního domu bylo realizováno na míru pomocí soustavy přes 50 kusů LED liniových svítidel typu OCELOT a SERVAL v povrchové úpravě přírodní elox. Sály jsou osvětleny pomocí zavěšených čtvercových nebo obdélníkových sestav. Je použito i nepřímé složky světla, která nejen prostor opticky zvětšuje, ale je i velmi příjemná pro zrak a relaxaci návštěvníků. Pro nasvětlení pódia jsou použita reflektorová svítidla s voštinovým filtrem proti oslnění. Intenzitu osvětlení je možné regulovat tlačítkovým modulem, s jehož pomocí je možné nastavit konkrétní přednastavenou scénu dle společenské akce.

Toto moderní a nadčasové osvětlení dodalo celému prostoru moderní vzhled a osobitý charakter. Sestava svítidel je koncipována na maximální životnost a efektivitu. Celková spotřeba svítidel je pouze 0,9 kW což přinese obci Býškovice nemalé úspory nákladů za elektrickou energii.   

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace