Obec Mošnov se 755 obyvateli se nachází v okrese Nový Jičín a je vzdálena asi 20 km od Ostravy. Velkým přínosem pro rozvoj obce se stalo vybudování Letiště Leoše Janáčka Ostrava, odkud létají pravidelné linky do Londýna, Varšavy, Prahy či Hurgády.

V roce 2021 zde vznikla moderní multifunkční sportovní hala s velkou tělocvičnou, která je uzpůsobena tak, aby se v ní dalo hrát mnoho halových sportů. Prostory sportovní haly využívá jak místní škola tak také nejrůznější spolky a veřejnost. Jedná se o architektonicky zajímavou stavbu s přiznanou dřevní konstrukcí, což ale vyžadovalo profesionální světelný návrh a velkou vyzařovací plochu svítidel.

Pro osvětlení tělocvičny byla zvolena soustava 24 ks efektivních svítidel TIGRIS s různou kombinací optik. Tato svítidla se dlouhodobě osvědčila pro mnohá sportoviště, jejich velkou výhodou je spolehlivost a odolnost proti nárazu míče bez dalšího příslušenství. Pro ovládání svítidel jsme použili scénický ovladač, na kterém jsou naprogramované scény pro jednotlivé sporty. Základní hladina osvětlení je nastavena na 500 lx, dále střední hodnotu 300 lx pro tréninky. Popřípadě si mohou rozsvítit pouze určitou část tělocvičny.

Ve sportovní hale jsou také další pomocné prostory, kam jsme navrhli svítidla OCELOT a CANIS rnd.

SvítidlaTIGRIS jsou vybavena nouzovým modulem MARTES, který při výpadku rozsvítí integrovanou LED a soustava tak plní funkci antipanického osvětlení.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace