Olšany u Prostějova leží pouhých 9 km od okresního města. Tato část střední Moravy se historicky a etnograficky nazývá Haná. V roce 2020 byla u místního fotbalového hřiště dokončena nová víceúčelová sportovní hala. Jedná se o moderní sportovní halu s povrchem a rozměry, které umožní provozování prakticky všech halových sportů, jako jsou: volejbal, badminton, fotbálek, florbal a další. i při nepříznivém počasí. 

Po realizacích osvětlení v obecní faře i ve škole jsme dostali důvěru a navrhli osvětlení sportoviště o podlahové ploše 1 500 m2. Světelná sestava se skládá pouze z 50 kusů odolných a efektivních svítidel TIGRIS v konfiguraci x5 s různou kombinací optik pro velmi nízké oslnění. Tato svítidla se dlouhodobě osvědčila pro mnohé sportovní haly. Jejich velkou výhodou je spolehlivost, trvanlivost a odolnost proti nárazu míče bez dalšího příslušenství. Pro ovládání svítidel jsme použili scénický ovladač, na kterém jsou naprogramované scény pro jednotlivé sporty. Základní hladina osvětlení je nastavena na 500 lx, dále střední hodnotu 300 lx pro tréninky. Popřípadě si mohou rozsvítit pouze určitou část tělocvičny.

Svítidla TIGRIS jsou vybavena nouzovým modulem MARTES, který při výpadku rozsvítí integrovanou LED a soustava tak plní funkci antipanického osvětlení. Životnost světelné soustavy je projektována na 100 000 hodin. A na Hané tak přibyla další pěkná realizace, která slouží nejen místním, ale i sportovcům z širokého okolí.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace