Víceúčelová sportovní hala byla jednou z velmi zajímavých investic města Kojetín. Architektonicky zajímavá a zvláště ve večerních hodinách pěkně osvětlená budova plní svůj účel od září 2015. Hraje se zde první liga volejbalu, trénují sportovní oddíly, ale přístupná je i pro veřejnost. Lze tady hrát badminton, florbal, malá kopaná, basketbal a jiné sporty. Právě kvůli multifunkčnosti této haly jsme navrhli rozmístění svítidel tak, aby byly splněny požadavky hygienických norem pro hru všech výše jmenovaných sportů.

Svítidla jsou umístěna na polohovatelných třmenech ve výšce 10,5 - 11,5 metrů. Je použita velká plocha vyzařování světla a optický systém typu hlubokozářič. To zajišťuje velmi příjemný činitel oslnění i při osvětlenosti 750 lx.  Na osvětlení sportovišť jsme použili svítidla TIGRIS M. K ovládání světelné soustavy slouží jednoduchý regulační systém, kterým je možné zvolit jednu z osmi světelných scén. Lze tak jednoduše rozsvítit například jen světelnou skupinu nad kurtem č.1, přičemž kvůli dosažení optimální zrakové pohody je sousedící světelná řada rozsvícena pouze na 50% a řada následující dokonce jen 30% světelného výkonu. Tím je dosaženo příjemného osvětlení a maximální efektivity. Při plném osvětlení sportoviště je příkon sympatických 5,7 kW. Svítidla jsou vybavena nouzovým modulem, který při výpadku rozsvítí integrovanou LED a soustava tak plní funkci antipanického osvětlení.

Ve sportovní hale je mnoho dalších pomocných prostor, jako jsou: sprchy, šatny, vstupní chodba, aj. V těchto prostorách jsou použity převážně svítidla LYNX 1 a LYNX 2 s funkcí koridor, která je šetrná k životnosti svítidla i ke spotřebované el. energii. Specialitou venkovního osvětlení je nasvětlení jednotlivých obrazů svítidel a nápisu haly.

Zpět

Modul: Realizace