Vesnička Závišice se nachází nedaleko městečka Štramberk. Jedná se o nejstarší vesnici na novojíčínsku datovanou již roku 1354. V srdci vesnici na okraji říčky Sedničky se rekonstruoval interiér kulturního domu. Zvláště na malých vesnicích je takováto stavba důležitou součástí společenského života pro místní obyvatelé.

Ve spolupráci s architektonickou kanceláří Kudělka s.r.o. jsme navrhli subtilní a designové světelné řešení, které neruší estetický dojem z přiznaných dřevěných prvků stropu. Jsou použité bezrámečkové svítidla FOSA, které po rozsvícení imitují světlíky. Po obchodu jsou pak nainstalované svítidly LYNX 2 s průměrem 100 mm s teplým bílým světlem. Pomocné osvětlení jeviště, chodeb a šaten jsme realizovali hliníkovým profilem svítícím i do stran, tak aby byl osvětlen i strop a nevytvářel se tak v prostorách s nízkou montážní výškou nepříjemný jeskynní efekt. Je tedy eliminován vizuální kontrast mezi světelnou plochou svítidla a plochou okolo.

Vše je možné regulovat tlačítkovým modulem s jehož pomocí je možné nastavit dle typu společenské akce jednotlivou scénu (až 8 scén + vypnuto). Svítidla jsou vysoce efektivní a celkový nainstalovaný příkon v budově je do 1.5 kW při plném svitu.

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace