Malenovice leží 5 km jihozápadně od centra Zlína a nachází se zde významný památník historie východní Moravy - Malenovický hrad. V centru této místní části na Novém náměstí oproti kinu Květen se nachází moderní sportovní centrum s restaurací, které nabízí všestranné možnosti pro sporty, jako jsou: badminton, squash, stolní tenis, fitness a další aktivity.  

Pro sportoviště jsme použili svítidla MUSTELA, které jsou vhodné pro interiéry tělocvičen. Disponují totiž velkou vyzařovácí plochou a optickým systémem odolným proti zásahu míče. Tyto svítidla jsou použity pro badbintonovou halu i pro squash, kde tvoří estetický prvek ve tvaru obdelníku, který je zavěšný pod stropem. Scénické osvětlení umožní osvětlit jen aktuální kurt, kde se momentálně hraje. Investorovi to výrazně snižuje náklady na elektrickou energii.

Fitness prostory jsou pak osvětleny pomocí svítidel FOSA doplněných o kovový rám, který jsme modifikovali na přání architekta tak, aby svítidla vystupovali z kazetového stropu. Dynamiku prostorů pro taneční aktivity podtrhují i svítidla s UV složkou. V podzemním podlaží jsou nainstalovány minimalistické LED svítidla SURICATA, stejně tak i v prostorách pro bojové sporty.

Všechna svítidla jsou regulovatelná pomocí tlačítkového modulu s 8 režimy. Na chodbách jsou použity svítidla s funkcí koridor a plynule se tak rozsvěcují a ztlumují. Celý prostor jsme rovněž osvětlili pomocí samostatných nouzových svítidel.

Součástí tohoto moderního sportovního centra je také prostorná restaurace, kde jsme ve spolupráci s architektem dodali osvětlení interiéru i venkovního posezení.

Místní sportcentrum nyní disponuje moderním, nadčasovým a úsporným osvětlením na míru s dlouhou životností.   

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace