ORNIS je ornitologická stanice sídlící v Bezručově ulici v Přerově. Historie stanice sahá až do 30. let minulého století, kdy zde vznikla Moravská ornitologická stanice, kterou si postavil přerovský spolek nadšenců pro ornitologii. Ornitologická stanice není jen místem pro odborníky, ale jsou zde i výukové programy pro školy a skupiny, konají se zde ornitologické přednášky, je zde stálá expozice Ptáci ČR, ekoporadna, houbařská poradna, záchranná stanice pro živočichy a v areálu se nachází také Ptačí zahrada Františka Gintera, kde můžete relaxovat a načerpat inspiraci pro vaši zahradu.

Budova i okolí prošly v letošním roce rozsáhlou rekonstrukcí a významnou modernizací včetně kompletního osvětlení s regulačním systémem, centrální baterií a solární elektrárny. Podíleli jsme se na dodávce svítidel a regulačního systému. Vstupní hala a přízemí osvětlují speciálně upravené svítidel OCELOT na míru. Dominantou vstupní haly je svítidlo ve tvaru písmene Y připomínající ptačí nohu. Celý prostor doplňují nadčasové přírodní materiály a v kombinaci s bohatým prosklením dodává prostoru vzdušnost a lehkost.  Recepci osvětluje svítidlo OCELOT ve tvaru L jehož konec volně „levituje“. Další prostory na přízemí jsou osvětleny speciálními svítidly LYNX. Prostory v prvním nadzemní podlaží jsou osvětleny svítidly FOSA vestavěnými do stropu. Depozitář je osvětlen pomocí efektních liniových LED svítidel OCELOT. Schodiště osvětlují svítidla SERVAL.

Celý systém je napojen na regulační systém s několika desítkami pohybových čidel. Světelná soustava je plně autonomní a přináší maximální úsporu elektrické energie, protože reaguje i na příspěvek denního osvětlení. Obsluha ji může manuálně ovládat pomocí tlačítkového modulu na recepci nebo tabletu s vizualizací. Provozovatel tak má plný přehled o tom na kolik procent dané svítidlo svíti a může snadno odhalit poruchový stav.     

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace