Obec Strání se nachází na jižní Moravě, v jihovýchodním cípu Zlínského kraje. Stání leží u samotné hranice se Slovenskem, žije zde asi 3 600 obyvatel a jedná se o největší vesnici ve Zlínském kraji. V blízkosti obce se nachází nejvyšší hora Bílých Karpat, Velká Javorina
(971 m n. m.). Místní sportovní hala byla otevřena v prosinci 2023. Její stavba trvala jeden rok a stála 85 milionů korun. Hala je uzpůsobena ke všem sportům, v hledišti je 300 míst pro sedící a zhruba 150 míst k stání. 

Sportovní halu osvětluje soustava průmyslových svítidel TIGRIS v konfiguraci x3.  Tato svítidla se dlouhodobě osvědčila pro mnohá sportoviště, jejich velkou výhodou je spolehlivost a odolnost proti nárazu míče bez dalšího příslušenství. Pro ovládání svítidel jsme použili scénický ovladač, na kterém jsou naprogramované scény pro jednotlivé sporty. Základní hladina osvětlení je nastavena na 500 lx, dále střední hodnotu 300 lx pro tréninky. Popřípadě si mohou rozsvítit pouze polovinu tělocvičny. Na ochozech jsou pak naistalována svítidla OCELOT v povrchové úpravě přírodní elox, která ladí k použitým stavebním materiálům. Nářaďovny a sklady sportovních potřeb používají svítidla SERVAL z důvodu nízké světlé výšky a šikmého stropu. Chodby a šatna jsou pak osvětleny svítidly FOSA zapuštěnými do podhledu nebo do stropu.

Životnost světelné soustavy je projektována na 100 000 hodin. Veškerá svítidla jsme zákazníkovi dodali do čtyř týdnů. Na Moravě tak vznikla další pěkná sportovní hala s moderním osvětlením, která bude sloužit veřejnosti i sportovním spolkům.    

 

Zpět

Fotogalerie

Použitá svítidla

Modul: Realizace